Etobicoke Swim Club 
  2017 Canadian Eastern Swimming Championships - 20/04/2017 to 23/04/2017  
 
 Event 1  Women 13-15 200 LC Meter Freestyle
=========================================================================
    Name           Year Team              Prelims     Finals       Points 
=========================================================================
                            === A - Final ===                            
 
  1 Lau, Octavia     01 HYACK             2:08.32    2:04.57         50  
                 29.12      1:01.06 (31.94)
        1:33.02 (31.96)     2:04.57 (31.55)
  2 *Russell, Shann  02 UN-NI             2:07.77    2:05.51         30  
                 29.48      1:01.35 (31.87)
        1:33.96 (32.61)     2:05.51 (31.55)
  3 Knelson, Faith   01 ISC               2:07.33    2:05.75         20  
                 29.27      1:01.08 (31.81)
        1:33.84 (32.76)     2:05.75 (31.91)
  4 Meklensek, Tori  02 CW                2:06.60    2:05.76         19  
                 29.81      1:01.76 (31.95)
        1:34.27 (32.51)     2:05.76 (31.49)
  5 Carruthers, Car  01 ESWIM             2:07.73    2:05.83         18  
                 29.42      1:01.20 (31.78)
        1:33.74 (32.54)     2:05.83 (32.09)
  6 Henderson, Hann  02 ESWIM             2:08.67    2:06.79         17  
                 29.22      1:01.45 (32.23)
        1:34.08 (32.63)     2:06.79 (32.71)
  7 Douthwright, Br  03 BEAST             2:08.39    2:08.22         16  
                 29.99      1:02.13 (32.14)
        1:35.76 (33.63)     2:08.22 (32.46)
  8 Kilger, Kennady  01 OAK               2:06.58    2:08.84         15  
                 29.33      1:01.15 (31.82)
        1:34.74 (33.59)     2:08.84 (34.10)
 
                            === B - Final ===                            
 
  9 Dandois-Samson,  01 ANM               2:08.77    2:06.92         12  
                 29.64      1:02.02 (32.38)
        1:34.87 (32.85)     2:06.92 (32.05)
 10 Hage, Dounia     01 CAMO              2:09.19    2:08.43          9  
                 29.68      1:02.49 (32.81)
        1:36.11 (33.62)     2:08.43 (32.32)
 11 Turvey, Alexand  02 VPSC              2:09.83    2:08.44          8  
                 29.85      1:02.43 (32.58)
        1:35.63 (33.20)     2:08.44 (32.81)
 12 Falcon, Mya      02 NYAC              2:09.64    2:09.76          7  
                 30.16      1:03.24 (33.08)
        1:36.66 (33.42)     2:09.76 (33.10)
 13 Mcmurray, Caili  02 CSLA              2:10.61    2:09.97          6  
                 29.91      1:02.90 (32.99)
        1:36.55 (33.65)     2:09.97 (33.42)
 14 Panos, Nicollet  03 VPSC              2:10.34    2:10.03          5  
                 29.92      1:02.45 (32.53)
        1:36.18 (33.73)     2:10.03 (33.85)
 15 Archer, Madison  02 HTAC              2:09.81    2:11.13          4  
                 30.62      1:03.97 (33.35)
        1:38.40 (34.43)     2:11.13 (32.73)
 16 Moulson, Sara    03 OAK               2:10.10    2:11.31          3  
                 30.03      1:02.86 (32.83)
        1:36.98 (34.12)     2:11.31 (34.33)
 
 Event 1  Women 16 & Over 200 LC Meter Freestyle
=========================================================================
    Name           Year Team              Prelims     Finals       Points 
=========================================================================
 
                            === A - Final ===                            
 
  1 Padington, Mack  99 ISC               2:00.01    1:59.64         50  
                 28.01        58.38 (30.37)
        1:29.25 (30.87)     1:59.64 (30.39)
  2 Kwan, Victoria   00 MAC               2:05.94    2:03.58         30  
                 29.36      1:00.59 (31.23)
        1:32.22 (31.63)     2:03.58 (31.36)
  3 Zavaros, Mabel   00 OAK               2:04.46    2:04.46         20  
                 29.41      1:01.38 (31.97)
        1:33.28 (31.90)     2:04.46 (31.18)
  4 Sarty, Isabel    99 HTAC              2:06.30    2:05.44         19  
                 29.15      1:00.31 (31.16)
        1:32.80 (32.49)     2:05.44 (32.64)
  5 McMurray, Ainsl  00 CSLA              2:06.35    2:06.03         18  
                 28.72      1:00.37 (31.65)
        1:33.23 (32.86)     2:06.03 (32.80)
  6 Gursoy, Giselle  99 AAC               2:06.36    2:06.21         17  
                 29.12      1:00.95 (31.83)
        1:33.70 (32.75)     2:06.21 (32.51)
  7 Brathwaite, Kat  99 PCSC              2:06.42    2:07.20         16  
                 29.11      1:00.79 (31.68)
        1:34.22 (33.43)     2:07.20 (32.98)
  8 Demers, Daphné   98 CAMO              2:05.74    2:11.54         15  
                 30.09      1:03.19 (33.10)
        1:37.74 (34.55)     2:11.54 (33.80)
 
                            === B - Final ===                            
 
  9 Lemieux, Roxane  91 MUST              2:07.42    2:05.44         12  
                 29.36      1:02.00 (32.64)
        1:33.75 (31.75)     2:05.44 (31.69)
 10 Nielsen, Amelia  00 NKB               2:06.60    2:05.80          9  
                 29.66      1:01.51 (31.85)
        1:33.86 (32.35)     2:05.80 (31.94)
 11 Mage, Lauren     01 CAJ               2:07.32    2:06.82          8  
                 29.62      1:01.75 (32.13)
        1:34.64 (32.89)     2:06.82 (32.18)
 12 Janvier, Aela    99 PCSC              2:08.14    2:07.01          7  
                 29.52      1:01.94 (32.42)
        1:34.96 (33.02)     2:07.01 (32.05)
 13 Schlyter, Emma   99 TBT               2:07.16    2:07.21          6  
                 29.40      1:01.70 (32.30)
        1:34.95 (33.25)     2:07.21 (32.26)
 14 Nyhof, Martine   01 COBRA             2:07.30    2:07.38          5  
                 29.42      1:02.02 (32.60)
        1:35.06 (33.04)     2:07.38 (32.32)
 15 Davidson, Rosal  00 NN                2:08.20    2:08.52          4  
                 29.58      1:02.07 (32.49)
        1:35.02 (32.95)     2:08.52 (33.50)
 16 Leckie, Aysia    99 OAK               2:06.61    2:08.99          3  
                 29.82      1:02.28 (32.46)
        1:35.60 (33.32)     2:08.99 (33.39)
 
                 Combined Team Scores - Through Event 1                  
 
  1. Island Swimming Club               70   2. Hyack Swim Club                    50
  3. Oakville Aquatic Club              41   4. Etobicoke Swimming                 35
  5. Unattached-Niagara                 30   5. Markham Aquatic Club               30
  7. Club Aquatique Montréal            24   7. Cote Saint-Luc Aquatics            24
  9. Pointe-Claire Swim Club            23   9. Halifax Trojan Aquatic Club        23
 11. Club Warriors                      19  12. Ajax Aquatic Club                  17
 13. Beast                              16  14. Vancouver Pacific Swim Club        13
 15. Académie de Natation de Montré     12  15. Club Natation Mustang Boucherv     12
 17. Nepean Kanata Barracudas            9  18. Cambridge Aquajets                  8
 19. North York Aquatic Club             7  20. Thunder Bay Thunderbolts            6
 21. Cobra Swim Club                     5  22. Neptune Natation                    4