Etobicoke Swim Club 
  2017 Canadian Eastern Swimming Championships - 20/04/2017 to 23/04/2017  
 
 Event 2  Men 14-16 200 LC Meter Freestyle
=========================================================================
    Name           Year Team              Prelims     Finals       Points 
=========================================================================
                            === A - Final ===                            
 
  1 Konik, Justin    00 ESWIM             1:55.74    1:53.77         50  
                 26.91        55.55 (28.64)
        1:25.09 (29.54)     1:53.77 (28.68)
  2 Stokes, Richie   00 ESWIM             1:58.06    1:56.46         30  
                 27.91        57.28 (29.37)
        1:27.53 (30.25)     1:56.46 (28.93)
  3 Young, Brodie    00 HYACK             1:57.18    1:56.49         20  
                 27.24        56.98 (29.74)
        1:27.38 (30.40)     1:56.49 (29.11)
  4 Dimitrov, Marti  00 HYACK             1:58.11    1:56.65         19  
                 27.46        57.02 (29.56)
        1:26.81 (29.79)     1:56.65 (29.84)
  5 Hussey, Patrick  01 PCSC              1:57.83    1:57.34         18  
                 27.07        56.86 (29.79)
        1:27.26 (30.40)     1:57.34 (30.08)
  6 Hunger, Maximil  00 PCSC              1:58.17    1:57.88         17  
                 27.26        56.80 (29.54)
        1:27.61 (30.81)     1:57.88 (30.27)
  7 Boyd, Thomas     01 SLSC              1:58.13    1:58.18         16  
                 28.02        57.16 (29.14)
        1:27.38 (30.22)     1:58.18 (30.80)
  8 Hull, Aidan      01 TSC               1:57.61    1:58.45         15  
                 27.37        56.86 (29.49)
        1:27.47 (30.61)     1:58.45 (30.98)
 
                            === B - Final ===                            
 
  9 Huang, Owen      01 MAC               1:58.37    1:56.97         12  
                 27.25        57.30 (30.05)
        1:27.46 (30.16)     1:56.97 (29.51)
 10 Placek, Ethan    01 WD                1:58.80    1:57.64          9  
                 28.00        57.98 (29.98)
        1:27.81 (29.83)     1:57.64 (29.83)
 11 Suen, Matthew    01 MST~              1:59.26    1:58.70          8  
                 27.79        57.81 (30.02)
        1:28.67 (30.86)     1:58.70 (30.03)
 12 Wood-Anderson,   00 SLSC              1:58.60    1:59.10          7  
                 27.65        57.90 (30.25)
        1:28.91 (31.01)     1:59.10 (30.19)
 13 Bertrand, Louis  01 NG                1:59.28    1:59.19          6  
                 27.79        58.30 (30.51)
        1:28.86 (30.56)     1:59.19 (30.33)
 14 Robins, Philipp  02 PCSC              1:58.59    1:59.25          5  
                 27.77        58.14 (30.37)
        1:28.61 (30.47)     1:59.25 (30.64)
 15 Quirie, David    02 NKB               1:59.19    1:59.79          4  
                 28.31        58.81 (30.50)
        1:29.69 (30.88)     1:59.79 (30.10)
 16 Smith, Everett   01 SLSC              1:59.16    2:00.41          3  
                 27.39        57.88 (30.49)
        1:29.36 (31.48)     2:00.41 (31.05)
 
 Event 2  Men 17 & Over 200 LC Meter Freestyle
=========================================================================
    Name           Year Team              Prelims     Finals       Points 
=========================================================================
 
                            === A - Final ===                            
 
  1 Murdock, Cale    97 UVPCS             1:53.23    1:52.19         50  
                 26.65        54.99 (28.34)
        1:23.39 (28.40)     1:52.19 (28.80)
  2 Daly, Owen       95 CAMO              1:54.46    1:53.89         30  
                 25.73        54.19 (28.46)
        1:23.25 (29.06)     1:53.89 (30.64)
  3 Jedidi, Melek    98 CAMO              1:56.11    1:54.93         20  
                 27.31        56.51 (29.20)
        1:25.75 (29.24)     1:54.93 (29.18)
  4 Goin, Emil       99 PCSC              1:55.60    1:55.60         19  
                 26.61        56.03 (29.42)
        1:25.66 (29.63)     1:55.60 (29.94)
  5 Dubord, Marshal  98 CAMO              1:55.93    1:55.68         18  
                 27.30        56.47 (29.17)
        1:26.15 (29.68)     1:55.68 (29.53)
  6 Godolphin, Bern  99 SAMAK             1:55.18    1:55.74         17  
                 27.20        56.54 (29.34)
        1:26.70 (30.16)     1:55.74 (29.04)
  7 Brenken, David   99 NYAC              1:56.11    1:56.19         16  
                 27.23        56.47 (29.24)
        1:26.49 (30.02)     1:56.19 (29.70)
  8 Walker, Connor   00 MAC               1:56.70    1:56.34         15  
                 27.58        56.77 (29.19)
        1:26.55 (29.78)     1:56.34 (29.79)
 
                            === B - Final ===                            
 
  9 Atkinson, Josep  98 NYAC              1:59.70    1:56.91         12  
                 27.72        57.68 (29.96)
        1:27.99 (30.31)     1:56.91 (28.92)
 10 Kay, Philip      99 NYAC              1:57.26    1:57.25          9  
                 27.28        56.85 (29.57)
        1:26.93 (30.08)     1:57.25 (30.32)
 11 Bertrand, Kevin  99 PCSC              1:58.28    1:57.26          8  
                 27.69        57.41 (29.72)
        1:27.42 (30.01)     1:57.26 (29.84)
 12 Bernard-Lalonde  96 CAMO              1:58.75    1:57.77          7  
                 26.21        55.29 (29.08)
        1:25.61 (30.32)     1:57.77 (32.16)
 13 Gaudreau, Simon  98 CNDR              1:58.75    1:58.10          6  
                 27.74        57.55 (29.81)
        1:27.96 (30.41)     1:58.10 (30.14)
 14 Beaudin-Bolduc,  99 UL                1:59.55    1:58.26          5  
                 27.63        57.77 (30.14)
        1:28.84 (31.07)     1:58.26 (29.42)
 15 Coffin, Charles  99 PCSC              1:58.02    1:58.41          4  
                 27.87        57.66 (29.79)
        1:28.40 (30.74)     1:58.41 (30.01)
 16 Sosnovik, Danyl  99 PCSC              1:59.53    1:58.45          3  
                 27.36        57.49 (30.13)
        1:28.27 (30.78)     1:58.45 (30.18)
 
                 Combined Team Scores - Through Event 2                  
 
  1. Etobicoke Swimming                 80   2. Club Aquatique Montréal            75
  3. Pointe-Claire Swim Club            74   4. Uvic-Pacific Coast Swimming        50
  5. Hyack Swim Club                    39   6. North York Aquatic Club            37
  7. Markham Aquatic Club               27   8. Sudbury Laurentian Swim Club       26
  9. Club de Natation Samak             17  10. Toronto Swim Club                  15
 11. Whitby Dolphins Swim Club           9  12. Mallards Swim Team                  8
 13. Natation Gatineau                   6  13. Les Dauphins de Rimouski            6
 15. Rouge et Or-Université Laval        5  16. Nepean Kanata Barracudas            4