Etobicoke Swim Club                                  20/04/2017 - 11:47 AM
  2017 Canadian Eastern Swimming Championships - 20/04/2017 to 23/04/2017  
 
 Event 8  Men 14-18 400 LC Meter Freestyle Relay
==================================================================================
    Team                             Seed     Finals       Points 
==================================================================================
  1 CAMO  'A'                     3:33.50    3:34.19         50  
     1) Jedidi, Melek 18              2) Jedidi, Fedi 18              
     3) St-Martin, Loïc 17            4) Chabi, Anis 18               
                 26.08        53.45 (53.45)
        1:19.32 (25.87)     1:47.22 (53.77)
        2:12.96 (25.74)     2:40.36 (53.14)
        3:05.90 (25.54)     3:34.19 (53.83)
  2 NYAC  'A'                     3:38.13    3:35.89         30  
     1) Brown, Taila 17               2) Kay, Philip 18               
     3) Brenken, David 18             4) Baker, Justin 15             
                 25.83        53.51 (53.51)
        1:19.26 (25.75)     1:47.14 (53.63)
        2:12.96 (25.82)     2:40.99 (53.85)
        3:07.01 (26.02)     3:35.89 (54.90)
  3 MAC  'A'                      3:37.93    3:38.06         20  
     1) Walker, Connor 17             2) Huang, Owen 16               
     3) Lindsey, Adam 18              4) Ji, Eric 17                  
                 26.06        54.04 (54.04)
        1:20.17 (26.13)     1:48.05 (54.01)
        2:14.37 (26.32)     2:43.06 (55.01)
        3:09.03 (25.97)     3:38.06 (55.00)
  4 SLSC  'A'                     3:44.50    3:38.78         19  
     1) Smith, Everett 16             2) Wood-Anderson, Desmond 16    
     3) Deni, Joseph 16               4) Boyd, Thomas 15              
                 25.68        53.55 (53.55)
        1:19.11 (25.56)     1:47.96 (54.41)
        2:15.39 (27.43)     2:45.79 (57.83)
        3:10.79 (25.00)     3:38.78 (52.99)
  5 ESWIM  'A'                    3:35.23    3:39.00         18  
     1) Lashley, Tariq 18             2) Yang, Ray 16                 
     3) Levytskyy, Maksym 16          4) Konik, Justin 16             
                 26.62        55.13 (55.13)
        1:21.71 (26.58)     1:50.21 (55.08)
        2:16.36 (26.15)     2:45.16 (54.95)
        3:11.59 (26.43)     3:39.00 (53.84)
  6 WAC  'A'                      3:43.35    3:39.31         17  
     1) Potma, James 18               2) Mitchell, Hayden 17          
     3) Fazekas, Ethan 18             4) Oswald, Brendan 15           
                 26.11        55.71 (55.71)
        1:21.87 (26.16)     1:50.58 (54.87)
        2:15.43 (24.85)     2:43.06 (52.48)
        3:09.58 (26.52)     3:39.31 (56.25)
  7 HYACK  'A'                    3:46.59    3:39.33         16  
     1) Fejzic, Amar 17               2) Lau, Micah 17                
     3) Singh, Sehajvir 16            4) Young, Brodie 16             
                 26.26        55.05 (55.05)
        1:21.50 (26.45)     1:50.18 (55.13)
        2:16.54 (26.36)     2:45.72 (55.54)
        3:11.29 (25.57)     3:39.33 (53.61)
  8 PCSC  'A'                     3:38.74    3:39.47         15  
     1) Goin, Emil 18                 2) Bertrand, Kevin 18           
     3) Sosnovik, Danylo 17           4) Godden, Zachary 16           
                 25.79        53.29 (53.29)
        1:19.85 (26.56)     1:49.04 (55.75)
        2:14.85 (25.81)     2:44.04 (55.00)
        3:09.78 (25.74)     3:39.47 (55.43)
  9 CNDR  'A'                     3:39.76    3:40.59        
     1) Castonguay, Nicolas 16        2) Charette, Philippe-Olivier 16
     3) Plante, Thomas 16             4) Gaudreau, Simon 18           
                 26.53        54.60 (54.60)
        1:20.96 (26.36)     1:50.50 (55.90)
        2:17.94 (27.44)     2:47.51 (57.01)
        3:13.08 (25.57)     3:40.59 (53.08)
 10 PCSC  'B'                     3:43.16    3:42.50        
     1) McRae, Robert 16              2) Robins, Philippe 15          
     3) Maximenco, Maxim 14           4) Lopez, Benjamin 16           
                 26.64        56.22 (56.22)
        1:22.31 (26.09)     1:50.95 (54.73)
        2:17.56 (26.61)     2:47.10 (56.15)
        3:13.26 (26.16)     3:42.50 (55.40)
 11 PCSC  'C'                     3:54.86    3:43.07        
     1) Hunger, Maximilian 16         2) Millette, Charles 16         
     3) Coffin, Charles André 18      4) Isings, Connor 18            
                 26.60        55.41 (55.41)
        1:22.35 (26.94)     1:50.82 (55.41)
        2:18.07 (27.25)     2:47.10 (56.28)
        3:13.89 (26.79)     3:43.07 (55.97)
 12 MSSAC  'A'                    3:38.35    3:43.42        
     1) Wang, Colin 15                2) Murray, Sean 17              
     3) Saarloos, Artemios 15         4) Bird, Joshua 16              
                 26.35        54.39 (54.39)
        1:20.90 (26.51)     1:50.74 (56.35)
        2:17.96 (27.22)     2:48.08 (57.34)
        3:14.00 (25.92)     3:43.42 (55.34)
 13 ESWIM  'B'                    3:43.17    3:43.71        
     1) Loewen, Riley 16              2) Savelyev, Pavel 16           
     3) Sosa Miranda, Cesar 18        4) Stokes, Richie 16            
                 26.72        55.55 (55.55)
        1:21.79 (26.24)     1:50.45 (54.90)
        2:17.87 (27.42)     2:48.16 (57.71)
        3:14.99 (26.83)     3:43.71 (55.55)
 14 OAK  'A'                      3:40.44    3:43.83        
     1) MacPherson, Callum 15         2) Haasler, Adrian 18           
     3) Li, Dylan 16                  4) Aumann, Karl 15              
                 26.84        55.92 (55.92)
        1:23.39 (27.47)     1:52.42 (56.50)
        2:19.62 (27.20)     2:49.30 (56.88)
        3:15.05 (25.75)     3:43.83 (54.53)
 15 SAMAK  'A'                    3:43.74    3:44.57        
     1) Godolphin, Bernard 17         2) Nadeau, Lambert 15           
     3) Tremblay, Zachary 16          4) Morin, Felix-Antoine 15      
                 26.72        53.95 (53.95)
        1:20.14 (26.19)     1:48.82 (54.87)
        2:16.22 (27.40)     2:47.43 (58.61)
        3:14.57 (27.14)     3:44.57 (57.14)
 16 RHAC  'A'                     3:46.27    3:45.28        
     1) Chan, Jax 16                  2) Zhang, Eric 15               
     3) Chua, Zachary 16              4) Pignatelli, Andrew 16        
                 26.35        55.55 (55.55)
        1:21.64 (26.09)     1:51.39 (55.84)
        2:18.64 (27.25)     2:48.42 (57.03)
        3:15.29 (26.87)     3:45.28 (56.86)
 17 CASE  'A'                          NT    3:45.32        
     1) Marois, William 18            2) Caux, William 15             
     3) Stan, Luca 16                 4) Agouès-Richard, Vincent 18   
                 26.17        53.46 (53.46)
        1:19.59 (26.13)     1:48.48 (55.02)
        2:15.68 (27.20)     2:45.50 (57.02)
        3:13.94 (28.44)     3:45.32 (59.82)
 18 RAMAC  'A'                    3:40.98    3:46.03        
     1) Intas, Dominykas 17           2) Grillo, Kristi 17            
     3) Fernando, Dillon 14           4) Svetov, Alex 16              
                 26.08        54.68 (54.68)
        1:21.92 (27.24)     1:51.88 (57.20)
        2:20.32 (28.44)     2:50.62 (58.74)
        3:16.87 (26.25)     3:46.03 (55.41)
 19 NG  'A'                       3:46.56    3:46.11        
     1) Lacroix, Brandon 16           2) Cyr-Bouchard, Antoine 16     
     3) Bertrand, Louis 15            4) Pimentel, Xavier 16          
                 26.42        55.53 (55.53)
        1:22.76 (27.23)     1:52.82 (57.29)
        2:19.60 (26.78)     2:49.16 (56.34)
        3:16.23 (27.07)     3:46.11 (56.95)
 20 NN  'A'                       3:48.26    3:46.84        
     1) Lafontaine-Giguère, Thomas 18 2) Fullum-Huot, Edouard 14      
     3) Malouin, Samuel 14            4) Bourassa, Samuel 15          
                 25.43        53.45 (53.45)
        1:20.80 (27.35)     1:50.55 (57.10)
        2:18.21 (27.66)     2:49.24 (58.69)
        3:16.24 (27.00)     3:46.84 (57.60)
 21 CNQ  'A'                      3:57.53    3:47.93        
     1) Massé, Gabriel 17             2) Hébert, Félix 15             
     3) Côté-Forest, Ismael 15        4) Lavoie-Rancourt, Vincent 15  
                 26.73        56.42 (56.42)
        1:23.06 (26.64)     1:53.17 (56.75)
        2:20.03 (26.86)     2:49.70 (56.53)
        3:17.04 (27.34)     3:47.93 (58.23)
 22 JDSS  'A'                          NT    3:48.41        
     1) Ryu, Hohyun 18                2) Paciagiu, Eric 16            
     3) Lamonaca, Claudio 16          4) Ahn, Joshua 18               
                 26.75        55.58 (55.58)
        1:22.76 (27.18)     1:52.87 (57.29)
        2:20.81 (27.94)   2:53.39 (1:00.52)
        3:19.12 (25.73)     3:48.41 (55.02)
 23 MST~  'A'                     3:55.92    3:49.13        
     1) Lau, Alvin 15                 2) Yang, Bryan 15               
     3) Zhang, Anthony 16             4) Suen, Matthew 16             
                 27.17        56.65 (56.65)
        1:24.33 (27.68)     1:55.44 (58.79)
        2:23.10 (27.66)     2:53.67 (58.23)
        3:20.37 (26.70)     3:49.13 (55.46)
 24 HHBF  'A'                     3:53.02    3:49.48        
     1) Plackoski, Aleksandar 17      2) Holt, Benjamin 15            
     3) Acton, Daniel 14              4) Zanewycz, Chris 17           
                 26.18        55.29 (55.29)
        1:21.93 (26.64)     1:52.03 (56.74)
        2:19.18 (27.15)     2:52.00 (59.97)
        3:18.51 (26.51)     3:49.48 (57.48)
 25 NKB  'A'                           NT    3:51.50        
     1) Quirie, David 15              2) Lu, James 17                 
     3) Broadway, Benjamin 16         4) Perkins, Lucas 15            
                 26.39        55.40 (55.40)
        1:23.00 (27.60)     1:52.72 (57.32)
        2:20.75 (28.03)     2:51.18 (58.46)
        3:19.91 (28.73)   3:51.50 (1:00.32)
 26 CNSH  'A'                     3:58.80    3:51.65        
     1) Gosselin, Zachary 16          2) Gonzalez Martinez, German 14 
     3) Dautrey, Jacob 14             4) Raymond, Christophe 15       
                 26.44        55.23 (55.23)
        1:22.73 (27.50)     1:53.87 (58.64)
        2:22.72 (28.85)     2:53.30 (59.43)
        3:20.83 (27.53)     3:51.65 (58.35)
 27 BTSC  'A'                     3:50.01    3:51.95        
     1) Collier, Joseph 15            2) Stehle, Jarod 17             
     3) Eley, Andrew 15               4) Johnston, Andrew 15          
                 27.36        58.13 (58.13)
        1:25.16 (27.03)     1:55.30 (57.17)
        2:23.41 (28.11)     2:54.99 (59.69)
        3:21.90 (26.91)     3:51.95 (56.96)
 28 ELITE  'A'                    4:01.55    3:52.60        
     1) Belkhelladi, Yanis 15         2) Louis-Seize, Maxime 18       
     3) Louis-Seize, Samuel 15        4) Belkhelladi, Malachy 14      
                 27.51        57.53 (57.53)
        1:25.32 (27.79)     1:55.25 (57.72)
        2:23.44 (28.19)     2:54.50 (59.25)
        3:22.71 (28.21)     3:52.60 (58.10)
 29 NEW  'A'                      3:51.11    3:53.87        
     1) Wright, Nicholas 18           2) Klakov, Maksym 14            
     3) Konzelmann, Benjamin 16       4) Axon, Alexander 14           
                 27.09        57.02 (57.02)
        1:24.23 (27.21)     1:55.93 (58.91)
        2:22.84 (26.91)     2:54.45 (58.52)
        3:22.77 (28.32)     3:53.87 (59.42)
 -- ROW  'A'                      3:45.92         DQ        
     1) Fauteux, Nicholas 16          2) Wormald, Lukas 17            
     3) Iveson-Marr, Christian 16     4) Kuiper, Andrew 14            
                 26.82        56.46 (56.46)
        1:22.57 (26.11)     1:51.26 (54.80)
        2:17.22 (25.96)     2:45.61 (54.35)
        3:13.28 (27.67)          DQ (57.77)
 -- RHAC  'B'                     3:51.54         DQ        
     1) Ha, Eun Soo 18                2) Bulban, Nicholas 16          
     3) Ren, Richard 17               4) Chuang, Elbert 18            
                 26.93        56.02 (56.02)
        1:24.25 (28.23)     1:55.89 (59.87)
        2:23.93 (28.04)     2:55.11 (59.22)
        3:22.80 (27.69)          DQ (57.77)
 
                      Combined Team Scores - Through Event 8                      
 
  1. Cote Saint-Luc Aquatics            50   1. Club Aquatique Montréal            50
  3. Pointe-Claire Swim Club            45   3. North York Aquatic Club            45
  5. Windsor Aquatic Club               36   6. Hyack Swim Club                    33
  7. Markham Aquatic Club               20   7. Neptune Natation                   20
  9. Sudbury Laurentian Swim Club       19  10. Vancouver Pacific Swim Club        18
 10. Etobicoke Swimming                 18  12. Nepean Kanata Barracudas           16