Etobicoke Swim Club                                   21/04/2017 - 4:35 PM
  2017 Canadian Eastern Swimming Championships - 20/04/2017 to 23/04/2017  
 
 Event 22  Men 14-18 800 LC Meter Freestyle Relay
==================================================================================
    Team                             Seed     Finals       Points 
==================================================================================
  1 CAMO  'A'                     7:51.12    7:48.04         50  
     1) Jedidi, Fedi 98               2) Jedidi, Melek 98             
     3) Landriault, Philippe 99       4) St-Martin, Loïc 00           
                 27.42        56.84 (56.84)
      1:26.72 (1:26.72)   1:57.79 (1:57.79)
        2:24.83 (27.04)     2:54.44 (56.65)
      3:24.69 (1:26.90)   3:54.67 (1:56.88)
        4:21.51 (26.84)     4:50.69 (56.02)
      5:20.99 (1:26.32)   5:50.97 (1:56.30)
        6:17.62 (26.65)     6:47.39 (56.42)
      7:17.59 (1:26.62)   7:48.04 (1:57.07)
  2 HYACK  'A'                    7:58.65    7:52.55         30  
     1) Lau, Micah 00                 2) Young, Brodie 00             
     3) Dimitrov, Martin 00           4) Singh, Sehajvir 01           
                 27.56        57.31 (57.31)
      1:28.23 (1:28.23)   1:59.05 (1:59.05)
        2:25.27 (26.22)     2:55.21 (56.16)
      3:26.67 (1:27.62)   3:56.81 (1:57.76)
        4:24.55 (27.74)     4:53.94 (57.13)
      5:24.74 (1:27.93)   5:54.43 (1:57.62)
        6:21.64 (27.21)     6:51.64 (57.21)
      7:22.17 (1:27.74)   7:52.55 (1:58.12)
  3 PCSC  'A'                     7:50.75    7:53.89         20  
     1) Goin, Emil 99                 2) Hussey, Patrick 01           
     3) Hunger, Maximilian 00         4) Bertrand, Kevin 99           
                 27.08        56.29 (56.29)
      1:26.25 (1:26.25)   1:56.44 (1:56.44)
        2:23.72 (27.28)     2:54.48 (58.04)
      3:25.21 (1:28.77)   3:55.85 (1:59.41)
        4:23.25 (27.40)     4:53.42 (57.57)
      5:24.63 (1:28.78)   5:55.72 (1:59.87)
        6:23.16 (27.44)     6:53.20 (57.48)
      7:23.58 (1:27.86)   7:53.89 (1:58.17)
  4 NYAC  'A'                     7:54.48    7:54.26         19  
     1) Kay, Philip 99                2) Liendo, Joshua 02            
     3) Corazza, Luca 00              4) Brenken, David 99            
                 27.56        57.47 (57.47)
      1:27.75 (1:27.75)   1:58.22 (1:58.22)
        2:25.24 (27.02)     2:55.63 (57.41)
      3:27.26 (1:29.04)   3:58.35 (2:00.13)
        4:24.87 (26.52)     4:54.98 (56.63)
      5:26.22 (1:27.87)   5:58.43 (2:00.08)
        6:24.52 (26.09)     6:53.70 (55.27)
      7:23.67 (1:25.24)   7:54.26 (1:55.83)
  5 ESWIM  'A'                    7:46.22    7:54.41         18  
     1) Konik, Justin 00              2) Loewen, Riley 01             
     3) Yang, Ray 01                  4) Stokes, Richie 00            
                 27.33        56.40 (56.40)
      1:26.54 (1:26.54)   1:55.08 (1:55.08)
        2:23.36 (28.28)     2:54.11 (59.03)
      3:25.15 (1:30.07)   3:55.80 (2:00.72)
        4:23.39 (27.59)     4:53.96 (58.16)
      5:25.43 (1:29.63)   5:55.93 (2:00.13)
        6:22.51 (26.58)     6:52.48 (56.55)
      7:23.87 (1:27.94)   7:54.41 (1:58.48)
  6 MAC  'A'                      8:04.12    7:56.35         17  
     1) Walker, Connor 00             2) Lindsey, Adam 98             
     3) Norval, Connor 99             4) Huang, Owen 01               
                 27.50        57.04 (57.04)
      1:26.69 (1:26.69)   1:56.77 (1:56.77)
        2:23.99 (27.22)     2:54.31 (57.54)
      3:25.27 (1:28.50)   3:55.99 (1:59.22)
        4:23.76 (27.77)     4:54.51 (58.52)
      5:25.89 (1:29.90)   5:56.77 (2:00.78)
        6:23.65 (26.88)     6:54.10 (57.33)
      7:24.97 (1:28.20)   7:56.35 (1:59.58)
  7 PCSC  'B'                     8:05.85    8:03.82         16  
     1) Sosnovik, Danylo 99           2) Robins, Philippe 02          
     3) Coffin, Charles André 99      4) Millette, Charles 00         
                 27.60        57.65 (57.65)
      1:28.11 (1:28.11)   1:58.61 (1:58.61)
        2:25.46 (26.85)     2:55.70 (57.09)
      3:26.81 (1:28.20)   3:58.60 (1:59.99)
        4:26.52 (27.92)     4:57.80 (59.20)
      5:28.97 (1:30.37)   6:00.21 (2:01.61)
        6:28.05 (27.84)     6:59.39 (59.18)
      7:31.47 (1:31.26)   8:03.82 (2:03.61)
  8 OAK  'A'                      8:06.20    8:03.95         15  
     1) Antifaoff, Micheal 00         2) Anderchek, William 01        
     3) Gagne, Collyn 00              4) Aumann, Karl 01              
                 28.42        59.34 (59.34)
      1:30.53 (1:30.53)   2:00.54 (2:00.54)
        2:28.58 (28.04)     2:58.98 (58.44)
      3:30.27 (1:29.73)   4:01.17 (2:00.63)
        4:28.63 (27.46)     4:59.16 (57.99)
      5:30.14 (1:28.97)   6:01.12 (1:59.95)
        6:29.44 (28.32)   7:01.53 (1:00.41)
      7:33.89 (1:32.77)   8:03.95 (2:02.83)
  9 NG  'A'                       8:08.03    8:05.62        
     1) Bertrand, Louis 01            2) Lacroix, Brandon 01          
     3) Pimentel, Xavier 01           4) Cyr-Bouchard, Antoine 01     
                 27.90        59.08 (59.08)
      1:30.45 (1:30.45)   2:00.27 (2:00.27)
        2:27.86 (27.59)     2:58.71 (58.44)
      3:30.20 (1:29.93)   4:00.45 (2:00.18)
        4:28.74 (28.29)     4:59.73 (59.28)
      5:31.98 (1:31.53)   6:03.78 (2:03.33)
        6:32.12 (28.34)     7:03.25 (59.47)
      7:34.73 (1:30.95)   8:05.62 (2:01.84)
 10 ESWIM  'C'                    8:28.79    8:06.99        
     1) Levytskyy, Maksym 00          2) Savelyev, Pavel 01           
     3) Lashley, Tariq 98             4) Bonner, Mattheau 00          
                 28.63        59.85 (59.85)
      1:32.02 (1:32.02)   2:03.01 (2:03.01)
        2:30.26 (27.25)     3:00.63 (57.62)
      3:32.40 (1:29.39)   4:03.98 (2:00.97)
        4:31.46 (27.48)     5:02.27 (58.29)
      5:33.73 (1:29.75)   6:04.65 (2:00.67)
        6:32.51 (27.86)     7:03.93 (59.28)
      7:35.60 (1:30.95)   8:06.99 (2:02.34)
 11 WAC  'A'                      8:20.19    8:11.94        
     1) Mitchell, Hayden 00           2) Potma, James 99              
     3) Fazekas, Ethan 99             4) Oswald, Brendan 02           
                 28.28        59.10 (59.10)
      1:29.94 (1:29.94)   2:01.67 (2:01.67)
        2:28.95 (27.28)   3:01.93 (1:00.26)
      3:35.25 (1:33.58)   4:08.17 (2:06.50)
        4:35.63 (27.46)     5:06.42 (58.25)
      5:37.60 (1:29.43)   6:08.36 (2:00.19)
        6:36.80 (28.44)   7:08.95 (1:00.59)
      7:40.82 (1:32.46)   8:11.94 (2:03.58)
 12 CNDR  'B'                     8:12.43    8:12.98        
     1) Plante, Thomas 00             2) Labrie, Alex 01              
     3) Charette, Philippe-Olivier 01 4) Gaudreau, Simon 98           
                 28.74    1:00.30 (1:00.30)
      1:32.66 (1:32.66)   2:04.09 (2:04.09)
        2:31.94 (27.85)     3:03.26 (59.17)
      3:36.27 (1:32.18)   4:07.38 (2:03.29)
        4:35.81 (28.43)   5:07.68 (1:00.30)
      5:41.70 (1:34.32)   6:14.41 (2:07.03)
        6:42.11 (27.70)     7:12.08 (57.67)
      7:41.97 (1:27.56)   8:12.98 (1:58.57)
 13 SAMAK  'A'                    8:17.82    8:15.76        
     1) Godolphin, Bernard 99         2) Nadeau, Lambert 01           
     3) Ducharme, Nicolas 01          4) Morin, Felix-Antoine 01      
                 27.28        56.80 (56.80)
      1:26.37 (1:26.37)   1:55.19 (1:55.19)
        2:23.73 (28.54)   2:55.63 (1:00.44)
      3:28.57 (1:33.38)   3:59.49 (2:04.30)
        4:28.11 (28.62)   5:00.26 (1:00.77)
      5:33.91 (1:34.42)   6:06.73 (2:07.24)
        6:36.84 (30.11)   7:09.16 (1:02.43)
      7:42.98 (1:36.25)   8:15.76 (2:09.03)
 14 NKB  'A'                           NT    8:21.28        
     1) Broadway, Benjamin 01         2) Quirie, David 02             
     3) Lu, James 99                  4) Perkins, Lucas 01            
                 29.15    1:00.91 (1:00.91)
      1:34.58 (1:34.58)   2:07.43 (2:07.43)
        2:35.15 (27.72)     3:06.68 (59.25)
      3:38.26 (1:30.83)   4:08.64 (2:01.21)
        4:36.79 (28.15)     5:08.09 (59.45)
      5:39.94 (1:31.30)   6:11.32 (2:02.68)
        6:41.02 (29.70)   7:14.21 (1:02.89)
      7:48.36 (1:37.04)   8:21.28 (2:09.96)
 15 NEW  'A'                      8:13.30    8:26.31        
     1) Wright, Nicholas 99           2) Armstrong, Jon 00            
     3) Axon, Alexander 03            4) Klakov, Maksym 03            
                 29.17    1:00.74 (1:00.74)
      1:31.86 (1:31.86)   2:02.85 (2:02.85)
        2:32.24 (29.39)   3:04.32 (1:01.47)
      3:36.27 (1:33.42)   4:07.95 (2:05.10)
        4:36.43 (28.48)   5:08.77 (1:00.82)
      5:41.13 (1:33.18)   6:13.72 (2:05.77)
        6:42.10 (28.38)   7:16.53 (1:02.81)
      7:51.62 (1:37.90)   8:26.31 (2:12.59)
 16 CSLA  'A'                          NT    8:28.73        
     1) Cruz, Victor 99               2) Cruz, Oscar 02               
     3) Kreuzer, Ethan 01             4) Kevlar, Orion 98             
                 29.38    1:01.45 (1:01.45)
      1:34.53 (1:34.53)   2:06.04 (2:06.04)
        2:35.55 (29.51)   3:08.49 (1:02.45)
      3:43.18 (1:37.14)   4:18.36 (2:12.32)
        4:45.88 (27.52)     5:17.84 (59.48)
      5:51.37 (1:33.01)   6:24.45 (2:06.09)
        6:51.95 (27.50)     7:23.20 (58.75)
      7:55.93 (1:31.48)   8:28.73 (2:04.28)
 17 MSSAC  'A'                    8:04.75    8:29.73        
     1) Bird, Joshua 00               2) Wang, Colin 01               
     3) Bird, Liam 02                 4) Florea, Christian 02         
                 28.01        58.23 (58.23)
      1:29.70 (1:29.70)   2:00.96 (2:00.96)
        2:28.65 (27.69)     3:00.87 (59.91)
      3:35.18 (1:34.22)   4:08.59 (2:07.63)
        4:37.01 (28.42)   5:09.35 (1:00.76)
      5:43.89 (1:35.30)   6:17.47 (2:08.88)
        6:46.25 (28.78)   7:18.89 (1:01.42)
      7:54.66 (1:37.19)   8:29.73 (2:12.26)
 18 NN  'A'                       8:26.54    8:30.64        
     1) Lafontaine-Giguère, Thomas 99 2) Fullum-Huot, Edouard 02      
     3) Malouin, Samuel 02            4) Lapointe, Théo 02            
                 27.34        58.28 (58.28)
      1:29.43 (1:29.43)   2:00.06 (2:00.06)
        2:28.39 (28.33)   3:01.99 (1:01.93)
      3:35.73 (1:35.67)   4:06.98 (2:06.92)
        4:35.41 (28.43)   5:08.48 (1:01.50)
      5:42.23 (1:35.25)   6:16.36 (2:09.38)
        6:46.55 (30.19)   7:20.03 (1:03.67)
      7:54.80 (1:38.44)   8:30.64 (2:14.28)
 19 HHBF  'A'                          NT    8:34.84        
     1) Plackoski, Aleksandar 00      2) Olsen, Simon 99              
     3) Zanewycz, Chris 99            4) Holt, Benjamin 01            
                 27.80        59.22 (59.22)
      1:31.20 (1:31.20)   2:01.73 (2:01.73)
        2:30.48 (28.75)   3:03.83 (1:02.10)
      3:38.39 (1:36.66)   4:13.54 (2:11.81)
        4:42.58 (29.04)   5:16.35 (1:02.81)
      5:51.42 (1:37.88)   6:26.53 (2:12.99)
        6:54.68 (28.15)   7:28.46 (1:01.93)
      8:02.16 (1:35.63)   8:34.84 (2:08.31)
 20 BTSC  'A'                     8:25.95    8:37.29        
     1) Hart, Rowan 01                2) Stehle, Jarod 00             
     3) Collier, Joseph 01            4) Johnston, Andrew 02          
                 28.41    1:00.01 (1:00.01)
      1:33.13 (1:33.13)   2:06.46 (2:06.46)
        2:34.10 (27.64)     3:06.04 (59.58)
      3:39.51 (1:33.05)   4:12.87 (2:06.41)
        4:42.44 (29.57)   5:16.53 (1:03.66)
      5:52.45 (1:39.58)   6:27.54 (2:14.67)
        6:56.33 (28.79)   7:29.28 (1:01.74)
      8:03.91 (1:36.37)   8:37.29 (2:09.75)
 21 CNQ  'A'                           NT    8:38.60        
     1) Hébert, Félix 02              2) Côté-Forest, Ismael 01       
     3) Massé, Gabriel 99             4) Boily, Nicolas 00            
                 29.02    1:01.37 (1:01.37)
      1:34.48 (1:34.48)   2:06.38 (2:06.38)
        2:34.93 (28.55)   3:07.27 (1:00.89)
      3:39.91 (1:33.53)   4:09.99 (2:03.61)
        4:39.36 (29.37)   5:13.08 (1:03.09)
      5:48.77 (1:38.78)   6:24.93 (2:14.94)
        6:55.42 (30.49)   7:29.57 (1:04.64)
      8:04.70 (1:39.77)   8:38.60 (2:13.67)
 22 ELITE  'A'                    8:46.52    8:43.17        
     1) Louis-Seize, Maxime 98        2) Belkhelladi, Malachy 03      
     3) Belkhelladi, Yanis 01         4) Louis-Seize, Samuel 01       
                 30.20    1:03.12 (1:03.12)
      1:37.51 (1:37.51)   2:10.94 (2:10.94)
        2:41.50 (30.56)   3:15.02 (1:04.08)
      3:50.47 (1:39.53)   4:23.20 (2:12.26)
        4:52.23 (29.03)   5:25.55 (1:02.35)
      5:59.52 (1:36.32)   6:32.35 (2:09.15)
        7:01.00 (28.65)   7:33.91 (1:01.56)
      8:09.07 (1:36.72)   8:43.17 (2:10.82)
 -- ROW  'A'                      8:37.49   X8:26.87        
     1) Iveson-Marr, Christian 00     2) Elliots10sb9sm10, Alexander 9
     3) Wang, Jiaxi 99                4) Fauteux, Nicholas 01         
                 28.64    1:00.79 (1:00.79)
      1:32.80 (1:32.80)   2:03.14 (2:03.14)
        2:31.76 (28.62)   3:03.14 (1:00.00)
      3:34.41 (1:31.27)   4:05.18 (2:02.04)
        4:35.05 (29.87)   5:08.29 (1:03.11)
      5:41.42 (1:36.24)   6:13.60 (2:08.42)
        6:42.74 (29.14)   7:18.41 (1:04.81)
      7:52.60 (1:39.00)   8:26.87 (2:13.27)
 -- BEAST  'A'                    8:30.98         DQ        
     1) Greer, Daniel 99              2) Kenny, Shane 00              
     3) Pitre, Daeton 02              4) Paulin, Maxime 00            
                 27.82        59.27 (59.27)
      1:31.70 (1:31.70)   2:04.35 (2:04.35)
        2:32.62 (28.27)   3:05.11 (1:00.76)
      3:40.08 (1:35.73)   4:14.79 (2:10.44)
        4:43.64 (28.85)   5:15.63 (1:00.84)
      5:48.86 (1:34.07)   6:22.74 (2:07.95)
 
                     Combined Team Scores - Through Event 22                      
 
  1. Pointe-Claire Swim Club           443   2. Club Aquatique Montréal           301
  3. Hyack Swim Club                   283   4. North York Aquatic Club           234
  5. Oakville Aquatic Club             233   6. Etobicoke Swimming                227
  7. Island Swimming Club              220   8. Markham Aquatic Club              209
  9. Neptune Natation                  134  10. Cote Saint-Luc Aquatics           117
 11. Nepean Kanata Barracudas          116  12. Windsor Aquatic Club               83
 13. Toronto Swim Club                  79  14. Barrie Trojan Swim Club            76
 15. Sudbury Laurentian Swim Club       69  16. Halifax Trojan Aquatic Club        65
 17. Unattached-Niagara                 60  18. Uvic-Pacific Coast Swimming        59
 19. Kenora Swimming Sharks             50  19. Chatham Y Pool Sharks              50
 19. C A  St-Eustache                   50  22. Vancouver Pacific Swim Club        48
 23. Region Of Waterloo Swim Club       44  24. Club Warriors                      43
 24. Greater Ottawa Kingfish S C        43  26. St. John's Legends                 38
 26. Guelph Marlin Aq Club              38  28. Beast                              37
 29. Cobra Swim Club                    36  29. Richmond Hill Aquatic Club         36
 31. Club de Natation Région de Qué     35  32. Club de Natation Samak             33
 32. Milton Marlin Swim Team            33  34. Elite                              31
 35. London Aquatic Club                25  35. Les Dauphins de Rimouski           25
 37. Mississauga Swimming               23  38. Rouge et Or-Université Laval       22
 39. Cambridge Aquajets                 20  40. Sarnia Rapids                      19
 40. Cadac                              19  42. Uxbridge Swim Club                 18
 42. Sault Surge Aquatic Team           18  42. Hippocampe de St-Hubert            18
 42. Burlington Aquatic Devilrays       18  46. Whitby Dolphins Swim Club          17
 46. Ajax Aquatic Club                  17  46. Wilmot Aquatic Aces                17
 49. Ernestown Barracuda Swim Club      16  49. Newmarket Stingrays                16
 49. Golden Horseshoe Aquatic Club      16  52. Thunder Bay Thunderbolts           14
 53. Club Natation Mustang Boucherv     12  53. Académie de Natation de Montré     12
 55. Swim Apex Aquatic Club              9  56. Roc Swimming                        8
 56. Mallards Swim Team                  8  58. Groupe Aquatique Mille-Îles-No      6
 58. Mount Pearl Marlins                 6  58. Natation Gatineau                   6
 58. Club Aquatique les Marlins de       6  62. Muskoka Aquatic Club                5
 63. Club de Natation Mégophias          4  63. Belleville Youth Swim Team          4
 65. Charlottetown Bluephins             3  65. Club de Natation St-Hyacinthe       3