Etobicoke Swim Club                                   22/04/2017 - 7:41 PM
  2017 Canadian Eastern Swimming Championships - 20/04/2017 to 23/04/2017  
 
 Event 29  Women 13-15 200 LC Meter Backstroke
=========================================================================
    Name           Year Team              Prelims     Finals       Points 
=========================================================================
                            === A - Final ===                            
 
  1 Hannah, Jade     02 ISC               2:17.47    2:15.90         50  
                 31.95      1:06.37 (34.42)
        1:41.61 (35.24)     2:15.90 (34.29)
  2 Henderson, Hann  02 ESWIM             2:24.13    2:18.56         30  
                 32.35      1:07.14 (34.79)
        1:43.25 (36.11)     2:18.56 (35.31)
  3 Buche, Jacqueli  03 PCSC              2:21.59    2:21.04         20  
                 32.77      1:08.13 (35.36)
        1:44.79 (36.66)     2:21.04 (36.25)
  4 Edwards, Hana    03 UVPCS             2:21.45    2:22.37         19  
                 32.98      1:08.90 (35.92)
        1:45.88 (36.98)     2:22.37 (36.49)
  5 Peterson, Natal  02 ROW               2:24.84    2:23.06         18  
                 33.33      1:08.86 (35.53)
        1:46.22 (37.36)     2:23.06 (36.84)
  6 Puhalski, Linds  02 TBT               2:24.86    2:24.95         17  
                 34.53      1:11.15 (36.62)
        1:48.54 (37.39)     2:24.95 (36.41)
  7 Mountford, Hann  02 HTAC              2:22.70    2:25.22         16  
                 33.25      1:09.41 (36.16)
        1:46.96 (37.55)     2:25.22 (38.26)
  8 Smallegange, Ke  03 BAD               2:25.00    2:25.61         15  
                 33.78      1:09.98 (36.20)
        1:47.93 (37.95)     2:25.61 (37.68)
 
                            === B - Final ===                            
 
  9 Wright, Lauren   02 ESWIM             2:25.72    2:21.65         12  
                 33.40      1:09.02 (35.62)
        1:46.22 (37.20)     2:21.65 (35.43)
 10 Meadway, Shanno  01 USC               2:25.52    2:21.78          9  
                 33.12      1:08.37 (35.25)
        1:45.17 (36.80)     2:21.78 (36.61)
 11 Storm, Jordan    02 ROCS              2:25.07    2:24.69          8  
                 34.26      1:10.68 (36.42)
        1:47.99 (37.31)     2:24.69 (36.70)
 12 Carnegie, Elyse  02 GHAC              2:27.08    2:25.59          7  
                 34.33      1:11.42 (37.09)
        1:48.60 (37.18)     2:25.59 (36.99)
 13 Kary, Raili      02 SSAT              2:26.76    2:25.73          6  
                 34.35      1:11.34 (36.99)
        1:49.36 (38.02)     2:25.73 (36.37)
 14 Laliberté, Oliv  01 NN                2:26.23    2:26.37          5  
                 34.73      1:11.52 (36.79)
        1:49.16 (37.64)     2:26.37 (37.21)
 15 Crake, Ripley    02 NYAC              2:27.48    2:27.37          4  
                 34.60      1:12.00 (37.40)
        1:50.02 (38.02)     2:27.37 (37.35)
 16 Lewitt, Carolin  03 MUSAC             2:27.32    2:27.50          3  
                 34.34      1:11.17 (36.83)
        1:49.67 (38.50)     2:27.50 (37.83)
 
 Event 29  Women 16 & Over 200 LC Meter Backstroke
=========================================================================
    Name           Year Team              Prelims     Finals       Points 
=========================================================================
 
                            === A - Final ===                            
 
  1 Broad, Madison   00 CYPS              2:17.11    2:15.26         50  
                 30.56      1:04.42 (33.86)
        1:40.14 (35.72)     2:15.26 (35.12)
  2 Boily-Dufour, M  00 SR                2:19.08    2:17.41         30  
                 32.92      1:08.26 (35.34)
        1:43.52 (35.26)     2:17.41 (33.89)
  3 Janvier, Aela    99 PCSC              2:18.49    2:18.15         20  
                 32.36      1:07.60 (35.24)
        1:43.60 (36.00)     2:18.15 (34.55)
  4 Gold, Aleksa     00 TSC               2:19.35    2:18.29         19  
                 32.73      1:08.04 (35.31)
        1:43.84 (35.80)     2:18.29 (34.45)
  5 Na, Katie        00 TSC               2:20.59    2:21.54         18  
                 33.22      1:08.90 (35.68)
        1:45.56 (36.66)     2:21.54 (35.98)
  6 Arcand, Alicia   01 NN                2:21.45    2:21.71         17  
                 33.00      1:08.41 (35.41)
        1:45.02 (36.61)     2:21.71 (36.69)
  7 Brathwaite, Kat  99 PCSC              2:21.54    2:22.41         16  
                 33.01      1:08.77 (35.76)
        1:46.01 (37.24)     2:22.41 (36.40)
  8 MacDonald, Reag  01 NKB               2:21.68    2:22.96         15  
                 33.27      1:08.63 (35.36)
        1:45.83 (37.20)     2:22.96 (37.13)
 
                            === B - Final ===                            
 
  9 McDonald, Madel  00 WAC               2:22.06    2:18.43         12  
                 32.51      1:07.08 (34.57)
        1:42.67 (35.59)     2:18.43 (35.76)
 10 McDonald, Abiga  01 GMAC              2:22.85    2:19.41          9  
                 33.29      1:08.36 (35.07)
        1:44.02 (35.66)     2:19.41 (35.39)
 11 Nyhof, Martine   01 COBRA             2:22.11    2:21.76          8  
                 32.72      1:08.75 (36.03)
        1:45.57 (36.82)     2:21.76 (36.19)
 12 Lambert, Mégan   97 PCSC              2:24.17    2:21.91          7  
                 33.83      1:09.33 (35.50)
        1:45.59 (36.26)     2:21.91 (36.32)
 13 Miron, Emma      01 OAK               2:23.28    2:23.13          6  
                 33.83      1:10.15 (36.32)
        1:46.68 (36.53)     2:23.13 (36.45)
 14 Brough, Kiera    01 OAK               2:23.30    2:23.61          5  
                 33.79      1:09.57 (35.78)
        1:47.38 (37.81)     2:23.61 (36.23)
 15 Anderson, Sarah  01 CNBO              2:23.57    2:24.28          4  
                 32.73      1:09.46 (36.73)
        1:47.13 (37.67)     2:24.28 (37.15)
 16 Cook, Julia      01 NYAC              2:24.35    2:24.44          3  
                 33.87      1:10.78 (36.91)
        1:47.80 (37.02)     2:24.44 (36.64)
 
                 Combined Team Scores - Through Event 29                 
 
  1. Pointe-Claire Swim Club        1187.5   2. Island Swimming Club              737
  3. Club Aquatique Montréal           715   4. Etobicoke Swimming              697.5
  5. Hyack Swim Club                 598.5   6. Markham Aquatic Club            509.5
  7. Oakville Aquatic Club             484   8. North York Aquatic Club           410
  9. Neptune Natation                363.5  10. Toronto Swim Club                 358
 11. Chatham Y Pool Sharks             233  12. Cote Saint-Luc Aquatics         217.5
 13. Nepean Kanata Barracudas          217  14. Unattached-Niagara                190
 15. Uvic-Pacific Coast Swimming       161  15. Region Of Waterloo Swim Club      161
 17. Beast                             149  18. Halifax Trojan Aquatic Club       147
 19. Windsor Aquatic Club              137  20. Sudbury Laurentian Swim Club      136
 21. Elite                             132  22. Club Warriors                     131
 23. C A  St-Eustache                  130  24. Barrie Trojan Swim Club         113.5
 25. Milton Marlin Swim Team           102  26. Mississauga Swimming               98
 27. Club de Natation Samak             95  28. Vancouver Pacific Swim Club        94
 28. Richmond Hill Aquatic Club         94  30. Whitby Dolphins Swim Club          92
 31. Kenora Swimming Sharks             86  32. St. John's Legends                 85
 33. Sarnia Rapids                      81  33. Guelph Marlin Aq Club              81
 35. Les Dauphins de Rimouski           80  36. Cambridge Aquajets                 71
 37. Thunder Bay Thunderbolts           69  38. Greater Ottawa Kingfish S C        68
 39. Cobra Swim Club                    67  40. Belleville Youth Swim Team         65
 41. Club de Natation Région de Qué     63  42. Cadac                              55
 43. Hippocampe de St-Hubert            53  44. Newmarket Stingrays                52
 45. Uxbridge Swim Club               51.5  46. Club de Natation Mégophias         51
 46. Rouge et Or-Université Laval       51  48. Ajax Aquatic Club                  49
 49. Natation Gatineau                  48  50. Burlington Aquatic Devilrays       45
 51. Académie de Natation de Montré     42  51. Golden Horseshoe Aquatic Club      42
 53. Club Natation Mustang Boucherv     39  54. Club Aquatique les Marlins de      38
 55. Sault Surge Aquatic Team           33  55. London Aquatic Club                33
 57. Wilmot Aquatic Aces                32  58. Mallards Swim Team                 31
 58. Windsor Essex Swim Team            31  60. Granite Gators Swim Team           29
 61. Équipe de Natation de Cowansvi     27  62. Fredericton Aquanaut Swim Team     26
 63. Club de Natation St-Hyacinthe      19  64. Blenheim Blast Swim Team           18
 65. Swimming Federation of Latvia      16  65. Ernestown Barracuda Swim Club      16
 65. Roc Swimming                       16  65. Swim Apex Aquatic Club             16
 69. Mount Pearl Marlins                11  70. Ramac Aquatic Club                 10
 71. York Swim Club                      9  72. Muskoka Aquatic Club                8
 72. É N  St Lambert                     8  74. Perth Stingrays Aquatic Club        7
 75. Hamilton Aquatic Club               6  75. Groupe Aquatique Mille-Îles-No      6
 77. Lakeshore Swim Club                 5  77. Lmrl Rivière-du-Loup                5
 79. Club de Natation Bleu et Or         4  80. W. Ross Macdonald Swimming          3
 80. Club de Natation Les Requins d      3  80. Charlottetown Bluephins             3
 80. Halton Hills Blue Fins              3