Etobicoke Swim Club                                   23/04/2017 - 5:56 PM
  2017 Canadian Eastern Swimming Championships - 20/04/2017 to 23/04/2017  
 
 Event 33  Women 13-15 200 LC Meter Butterfly
=========================================================================
    Name           Year Team              Prelims     Finals       Points 
=========================================================================
                            === A - Final ===                            
 
  1 Henderson, Hann  02 ESWIM             2:23.97    2:19.69         50  
                 29.76      1:04.82 (35.06)
        1:41.24 (36.42)     2:19.69 (38.45)
  2 Zahab, Mia       01 NKB               2:22.09    2:20.20         30  
                 31.08      1:07.31 (36.23)
        1:44.66 (37.35)     2:20.20 (35.54)
  3 Carnegie, Elyse  02 GHAC              2:24.68    2:20.74         20  
                 31.36      1:06.62 (35.26)
        1:43.00 (36.38)     2:20.74 (37.74)
  4 Gupta-Baltazar,  02 VAC               2:26.21    2:22.78         19  
                 31.71      1:07.12 (35.41)
        1:44.96 (37.84)     2:22.78 (37.82)
  5 Mcmurray, Caili  02 CSLA              2:25.03    2:23.85         18  
                 30.89      1:06.89 (36.00)
        1:44.53 (37.64)     2:23.85 (39.32)
  6 Froh, Zoe        02 HYACK             2:26.60    2:23.98         17  
                 32.32      1:08.57 (36.25)
        1:46.38 (37.81)     2:23.98 (37.60)
  7 Willis, Avery    03 CW                2:25.35    2:24.77         16  
                 31.58      1:07.82 (36.24)
        1:45.88 (38.06)     2:24.77 (38.89)
  8 Kennedy, MaKenz  01 NKB               2:26.95    2:26.44         15  
                 32.36      1:09.02 (36.66)
        1:47.81 (38.79)     2:26.44 (38.63)
 
                            === B - Final ===                            
 
  9 Wright, Lauren   02 ESWIM             2:28.25    2:24.00         12  
                 31.96      1:08.38 (36.42)
        1:46.08 (37.70)     2:24.00 (37.92)
 10 Willar, Lora     02 PCSC              2:27.51    2:24.29          9  
                 31.49      1:07.65 (36.16)
        1:45.76 (38.11)     2:24.29 (38.53)
 11 Dahmen, Jeanne   02 PCSC              2:28.15    2:24.39          8  
                 31.66      1:08.32 (36.66)
        1:46.93 (38.61)     2:24.39 (37.46)
 12 Richard, Sophie  02 CW                2:27.89    2:26.23          7  
                 32.56      1:10.17 (37.61)
        1:48.35 (38.18)     2:26.23 (37.88)
 13 Winokur, Sydney  01 NYAC              2:29.52    2:26.86          6  
                 32.95      1:10.65 (37.70)
        1:48.79 (38.14)     2:26.86 (38.07)
 14 Seawright, Emma  01 ESWIM             2:28.71    2:27.19          4.5
                 33.05      1:10.03 (36.98)
        1:48.42 (38.39)     2:27.19 (38.77)
 14 Lo, Naomie       03 NYAC              2:29.90    2:27.19          4.5
                 33.75      1:11.35 (37.60)
        1:49.80 (38.45)     2:27.19 (37.39)
 16 McColl, Casey    02 NEW               2:29.77    2:27.70          3  
                 33.20      1:10.61 (37.41)
        1:49.08 (38.47)     2:27.70 (38.62)
 
 Event 33  Women 16 & Over 200 LC Meter Butterfly
=========================================================================
    Name           Year Team              Prelims     Finals       Points 
=========================================================================
 
                            === A - Final ===                            
 
  1 Zavaros, Mabel   00 OAK               2:16.81    2:12.79         50  
                 29.58      1:03.58 (34.00)
        1:37.96 (34.38)     2:12.79 (34.83)
  2 Kwan, Victoria   00 MAC               2:20.27    2:17.23         30  
                 30.46      1:05.35 (34.89)
        1:41.10 (35.75)     2:17.23 (36.13)
  3 Hussey, Stephan  98 PCSC              2:20.76    2:17.75         20  
                 30.87      1:05.65 (34.78)
        1:41.47 (35.82)     2:17.75 (36.28)
  4 Roitenberg, Nic  99 PCSC              2:20.03    2:18.08         19  
                 31.03      1:06.09 (35.06)
        1:41.96 (35.87)     2:18.08 (36.12)
  5 Gray, Marni      01 TSC               2:20.37    2:19.86         18  
                 31.43      1:06.90 (35.47)
        1:43.00 (36.10)     2:19.86 (36.86)
  6 Hillis, Paige    99 MSSAC             2:20.55    2:20.02         17  
                 30.85      1:06.22 (35.37)
        1:43.41 (37.19)     2:20.02 (36.61)
  7 Brathwaite, Kat  99 PCSC              2:21.10    2:21.12         16  
                 31.36      1:06.72 (35.36)
        1:43.41 (36.69)     2:21.12 (37.71)
  8 Nefsi, Rania Ha  97 ELITE             2:21.00    2:24.11         15  
                 32.67      1:09.03 (36.36)
        1:46.21 (37.18)     2:24.11 (37.90)
 
                            === B - Final ===                            
 
  9 Cigna, Frédériq  97 CAMO              2:23.33    2:19.84         12  
                 30.81      1:05.58 (34.77)
        1:41.88 (36.30)     2:19.84 (37.96)
 10 Arcand, Alicia   01 NN                2:23.34    2:20.54          9  
                 30.99      1:06.44 (35.45)
        1:43.13 (36.69)     2:20.54 (37.41)
 11 Cairns, Katelyn  99 BYST              2:22.04    2:22.37          8  
                 31.02      1:06.77 (35.75)
        1:43.83 (37.06)     2:22.37 (38.54)
 12 Norris, Hailey   00 OAK               2:21.72    2:22.41          7  
                 31.83      1:07.30 (35.47)
        1:44.60 (37.30)     2:22.41 (37.81)
 13 Terriault, Andr  98 CAMO              2:23.94    2:25.92          6  
                 31.89      1:07.98 (36.09)
        1:46.57 (38.59)     2:25.92 (39.35)
 14 Gamache, Sophie  98 SHER              2:26.05    2:26.43          5  
                 33.02      1:09.94 (36.92)
        1:47.98 (38.04)     2:26.43 (38.45)
 15 Steiner, Gisell  00 VPSC              2:27.24    2:27.94          4  
                 32.77      1:09.81 (37.04)
        1:48.16 (38.35)     2:27.94 (39.78)
 16 Yamashita-Ball,  98 ROCS              2:26.09    2:28.20          3  
                 32.28      1:09.55 (37.27)
        1:48.72 (39.17)     2:28.20 (39.48)
 
                 Combined Team Scores - Through Event 33                 
 
  1. Pointe-Claire Swim Club        1434.5   2. Etobicoke Swimming                827
  3. Club Aquatique Montréal           802   4. Hyack Swim Club                 769.5
  5. Island Swimming Club              737   6. Oakville Aquatic Club             612
  7. Markham Aquatic Club            607.5   8. Toronto Swim Club                 457
  9. North York Aquatic Club         437.5  10. Neptune Natation                408.5
 11. Nepean Kanata Barracudas          285  12. Cote Saint-Luc Aquatics         241.5
 13. Chatham Y Pool Sharks             233  14. Unattached-Niagara                190
 15. Elite                             181  16. C A  St-Eustache                  180
 17. Region Of Waterloo Swim Club      179  18. Uvic-Pacific Coast Swimming       161
 19. Sudbury Laurentian Swim Club      154  19. Club Warriors                     154
 21. Windsor Aquatic Club              149  21. Beast                             149
 23. Halifax Trojan Aquatic Club       147  24. Barrie Trojan Swim Club         133.5
 25. Mississauga Swimming              115  26. Club Aquatique les Marlins de     104
 27. Club de Natation Samak            103  28. Milton Marlin Swim Team           102
 29. Cambridge Aquajets                101  30. Whitby Dolphins Swim Club          99
 31. Vancouver Pacific Swim Club        98  32. St. John's Legends                 97
 33. Richmond Hill Aquatic Club         94  34. Kenora Swimming Sharks             86
 35. Sarnia Rapids                      81  35. Guelph Marlin Aq Club              81
 37. Les Dauphins de Rimouski           80  38. Natation Gatineau                  77
 39. Belleville Youth Swim Team         73  40. Newmarket Stingrays                71
 41. Thunder Bay Thunderbolts           69  42. Greater Ottawa Kingfish S C        68
 43. Cobra Swim Club                    67  44. Club de Natation Région de Qué     63
 45. Golden Horseshoe Aquatic Club      62  46. Hippocampe de St-Hubert            60
 47. Cadac                              55  48. Uxbridge Swim Club               51.5
 49. Rouge et Or-Université Laval       51  49. Club de Natation Mégophias         51
 51. Ajax Aquatic Club                  49  52. Burlington Aquatic Devilrays       45
 53. Académie de Natation de Montré     42  54. London Aquatic Club                39
 54. Club Natation Mustang Boucherv     39  56. Mallards Swim Team                 35
 57. Ernestown Barracuda Swim Club      33  57. Sault Surge Aquatic Team           33
 59. Wilmot Aquatic Aces                32  60. Windsor Essex Swim Team            31
 61. Granite Gators Swim Team           29  62. Équipe de Natation de Cowansvi     27
 63. Fredericton Aquanaut Swim Team     26  64. Blenheim Blast Swim Team           24
 65. Roc Swimming                       22  66. Club de Natation St-Hyacinthe      19
 66. Vaughan Aquatic Club               19  68. Swimming Federation of Latvia      16
 68. Swim Apex Aquatic Club             16  70. Muskoka Aquatic Club               13
 71. Mount Pearl Marlins                11  72. Halton Hills Blue Fins             10
 72. Ramac Aquatic Club                 10  74. York Swim Club                      9
 75. É N  St Lambert                     8  76. Perth Stingrays Aquatic Club        7
 77. Hamilton Aquatic Club               6  77. Groupe Aquatique Mille-Îles-No      6
 79. Lakeshore Swim Club                 5  79. Lmrl Rivière-du-Loup                5
 79. Club de Natation de Sherbrooke      5  82. Club de Natation Bleu et Or         4
 83. Club de Natation Les Requins d      3  83. W. Ross Macdonald Swimming          3
 83. Scarborough Swim Club               3  83. Charlottetown Bluephins             3