Etobicoke Swim Club                                   22/04/2017 - 1:18 PM
  2017 Canadian Eastern Swimming Championships - 20/04/2017 to 23/04/2017  
 
 Event 39  Women 13-17 400 LC Meter Medley Relay
==================================================================================
    Team                             Seed     Finals       Points 
==================================================================================
  1 TSC  'A'                      4:19.57    4:17.91         50  
     1) Gold, Aleksa 00               2) Pavicevic, Katja 01          
     3) Gray, Marni 01                4) Lamb, Taylor 00              
                 31.79    1:05.48 (1:05.48)
        1:38.28 (32.80)   2:16.72 (1:11.24)
        2:45.80 (29.08)   3:18.95 (1:02.23)
        3:46.92 (27.97)     4:17.91 (58.96)
  2 PCSC  'A'                     4:22.76    4:19.46         30  
     1) Janvier, Aela 99              2) Brathwaite, Katrina 99       
     3) Dahmen, Jeanne 02             4) Kis, Allyson 00              
                 31.56    1:04.07 (1:04.07)
        1:38.68 (34.61)   2:16.48 (1:12.41)
        2:46.21 (29.73)   3:20.73 (1:04.25)
        3:48.85 (28.12)     4:19.46 (58.73)
  3 NN  'A'                       4:28.61    4:27.06         20  
     1) Dove-McFalls, Carley 99       2) Davidson, Rosalie 00         
     3) Arcand, Alicia 01             4) Lafontaine-Giguère, Florence 
                 31.72    1:06.07 (1:06.07)
        1:41.94 (35.87)   2:23.57 (1:17.50)
        2:53.13 (29.56)   3:27.19 (1:03.62)
        3:55.99 (28.80)     4:27.06 (59.87)
  4 OAK  'A'                      4:16.46    4:28.06         19  
     1) Brough, Kiera 01              2) Ji, Christina 00             
     3) Norris, Hailey 00             4) Stronach, Emily 00           
                 33.23    1:08.04 (1:08.04)
        1:43.28 (35.24)   2:23.05 (1:15.01)
        2:53.55 (30.50)   3:27.69 (1:04.64)
        3:56.94 (29.25)   4:28.06 (1:00.37)
  5 NKB  'A'                      4:29.16    4:29.00         18  
     1) MacDonald, Reagan 01          2) Bui, Morgan 01               
     3) Zahab, Mia 01                 4) Nielsen, Amelia 00           
                 33.54    1:08.84 (1:08.84)
        1:44.59 (35.75)   2:25.69 (1:16.85)
        2:55.68 (29.99)   3:30.30 (1:04.61)
        3:58.31 (28.01)     4:29.00 (58.70)
  6 PCSC  'B'                     4:29.81    4:29.53         17  
     1) Buche, Jacqueline 03          2) Pauletto, Hailey 01          
     3) Willar, Lora 02               4) Ferguson, Alexia 02          
                 32.28    1:06.48 (1:06.48)
        1:42.66 (36.18)   2:23.96 (1:17.48)
        2:54.15 (30.19)   3:29.34 (1:05.38)
        3:57.86 (28.52)   4:29.53 (1:00.19)
  7 BTSC  'A'                     4:27.03    4:30.07         16  
     1) Okumura, Emma 99              2) Montes, Sarah 01             
     3) Higginson, Hannah 01          4) Legault-Warren, Elise 00     
                 32.79    1:07.83 (1:07.83)
        1:43.66 (35.83)   2:24.42 (1:16.59)
        2:54.57 (30.15)   3:30.23 (1:05.81)
        3:58.60 (28.37)     4:30.07 (59.84)
  8 WAC  'A'                      4:27.52    4:30.40         15  
     1) McDonald, Madeleine 00        2) Burnett, Mackenzie 00        
     3) Aden, Jasmine 01              4) Depooter, Nicole 00          
                 31.23    1:04.93 (1:04.93)
        1:40.33 (35.40)   2:21.84 (1:16.91)
        2:52.39 (30.55)   3:29.52 (1:07.68)
        3:57.77 (28.25)   4:30.40 (1:00.88)
  9 CSLA  'A'                     4:33.35    4:30.57        
     1) Patrizi, Vanessa 03           2) Kim, Sun Bin 01              
     3) Pouliot, Iris 03              4) McMurray, Ainsley 00         
                 34.70    1:12.41 (1:12.41)
        1:48.47 (36.06)   2:29.07 (1:16.66)
        2:59.06 (29.99)   3:34.06 (1:04.99)
        4:01.07 (27.01)     4:30.57 (56.51)
 10 CAMO  'A'                     4:30.58    4:31.29        
     1) Jiang, Qian Xin 00            2) Quiviger, Zoé 00             
     3) Rhéaume, Marianne 01          4) Hage, Dounia 01              
                 32.54    1:09.31 (1:09.31)
        1:44.01 (34.70)   2:25.14 (1:15.83)
        2:55.48 (30.34)   3:31.01 (1:05.87)
        3:59.45 (28.44)   4:31.29 (1:00.28)
 11 VPSC  'A'                     4:28.69    4:32.91        
     1) Turvey, Alexandra 02          2) Panos, Nicolleta 03          
     3) Steiner, Giselle 00           4) Gunther, Mackenzie 99        
                 34.18    1:10.41 (1:10.41)
        1:46.44 (36.03)   2:29.37 (1:18.96)
        2:58.79 (29.42)   3:33.85 (1:04.48)
        4:01.74 (27.89)     4:32.91 (59.06)
 12 HYACK  'A'                         NT    4:35.39        
     1) Froh, Zoe 02                  2) Liu, Linda 01                
     3) Jin, Stella 00                4) Lau, Octavia 01              
               1:11.14      1:34.88 (23.74)
        2:31.39 (56.51)   4:35.39 (2:04.00)
 13 MAC  'A'                      4:35.32    4:35.82        
     1) Chiang, Naomi 03              2) Ng, Natasha 04               
     3) Kwan, Victoria 00             4) Switzer, Brooke 01           
                 34.44    1:11.91 (1:11.91)
        1:49.86 (37.95)   2:33.87 (1:21.96)
        3:02.99 (29.12)   3:36.46 (1:02.59)
        4:05.17 (28.71)     4:35.82 (59.36)
 14 BEAST  'A'                    4:30.27    4:37.40        
     1) Douthwright, Brooklyn 03      2) Foran, Jasmine 99            
     3) Crowell, Reagan 00            4) Flann, Abigail 01            
                 33.52    1:09.79 (1:09.79)
        1:45.12 (35.33)   2:24.88 (1:15.09)
        2:57.78 (32.90)   3:34.94 (1:10.06)
        4:05.16 (30.22)   4:37.40 (1:02.46)
 15 MSSAC  'A'                    4:33.26    4:37.45        
     1) Hollick, Veronica 01          2) Muizelaar, Serena 03         
     3) Poot, Morgan 01               4) Pan, Angela 99               
                 34.78    1:13.74 (1:13.74)
        1:48.60 (34.86)   2:30.09 (1:16.35)
        3:00.49 (30.40)   3:37.52 (1:07.43)
        4:05.06 (27.54)     4:37.45 (59.93)
 16 SJL  'A'                      4:35.37    4:37.64        
     1) McKinnon, Erica 01            2) Whelan, Marcella 01          
     3) Ricketts, Emily 02            4) Simms, Abby 01               
                 34.08    1:09.50 (1:09.50)
        1:45.75 (36.25)   2:28.19 (1:18.69)
        3:00.67 (32.48)   3:38.06 (1:09.87)
        4:06.05 (27.99)     4:37.64 (59.58)
 17 ROCS  'A'                     4:41.71    4:38.64        
     1) Storm, Jordan 02              2) Andersen, Sara 02            
     3) Wudrich, Jillian 02           4) Bosley, Sawyer 03            
                 33.72    1:08.77 (1:08.77)
        1:45.90 (37.13)   2:27.68 (1:18.91)
        3:00.03 (32.35)   3:37.90 (1:10.22)
        4:06.67 (28.77)   4:38.64 (1:00.74)
 18 NN  'B'                       4:31.82    4:41.94        
     1) Laliberté, Olivia 01          2) Lépine, Marie-Anne 00        
     3) Desjarlais, Mia 00            4) Lachaine, Audrey-Pier 99     
                 33.56    1:08.91 (1:08.91)
        1:45.85 (36.94)   2:29.15 (1:20.24)
        3:00.67 (31.52)   3:38.67 (1:09.52)
        4:08.53 (29.86)   4:41.94 (1:03.27)
 19 SSAT  'A'                          NT    4:44.13        
     1) Kary, Raili 02                2) Starzomski, Olivia 02        
     3) Robertson, Aliah 03           4) Banton, Paige 02             
               1:08.77                     
            2:26.65 ( )   4:44.13 (2:17.48)
 20 NKB  'B'                      4:45.89    4:46.21        
     1) Kovacevic, Sasha 03           2) Houston, Mackenzie 99        
     3) Liu, Beidi 04                 4) Kennedy, MaKenzy 01          
               1:11.68                     
            2:34.78 ( )   4:46.21 (2:11.43)
 -- BTSC  'B'                     4:36.53         DQ        
     1) Hunter, Jordyn 03             2) Lutsch, Kendra 01            
     3) Keir, Holly 01                4) Rennie, Ella 01              
                 34.26    1:10.55 (1:10.55)
        1:47.24 (36.69)   2:28.82 (1:18.27)
        2:59.18 (30.36)   3:36.30 (1:07.48)
        4:05.75 (29.45)        DQ (1:02.07)
 -- NYAC  'A'                     4:26.59         DQ        
     1) Cook, Julia 01                2) Bailey, Taylor 00            
     3) Blair, Paige 01               4) Teng, Yifei 00               
                 33.41    1:09.15 (1:09.15)
        1:43.12 (33.97)   2:23.09 (1:13.94)
        2:54.61 (31.52)   3:30.90 (1:07.81)
        3:59.41 (28.51)        DQ (1:00.15)
 -- ELITE  'A'                    4:39.84         DQ        
     1) Beauchemin, Maulie 03         2) Hebert, Zoe 01               
     3) Ouellet, Sabrina 00           4) Mafouana, Kyscinah 00        
                 33.49    1:09.88 (1:09.88)
        1:47.67 (37.79)   2:33.49 (1:23.61)
        3:03.83 (30.34)   3:41.19 (1:07.70)
        4:09.10 (27.91)        DQ (1:00.26)
 -- ELITE  'B'                    4:43.80         DQ        
     1) Vézina, Florence 02           2) Lemonnier, Lydia 02          
     3) Louis-Seize, Geneviève 03     4) Bouchard, Perrine 02         
               1:14.24      1:34.51 (20.27)
        2:33.69 (59.18)        DQ (2:12.35)
 -- TSC  'B'                      4:28.15         DQ        
     1) Na, Katie 00                  2) Goodman, Audrey 00           
     3) Burwell, Kaitlyn 00           4) Burwell, Taylor 00           
                 32.51    1:06.51 (1:06.51)
        1:40.99 (34.48)   2:21.64 (1:15.13)
        2:51.17 (29.53)   3:26.21 (1:04.57)
        3:54.94 (28.73)        DQ (1:02.02)
 -- SAMAK  'A'                    4:43.38         DQ        
     1) Pomerleau, Charlotte 00       2) Dufort, Laurie 00            
     3) Laferriere, Melissa 01        4) Lalonde, Kyra 03             
                 32.08    1:07.85 (1:07.85)
        1:44.55 (36.70)   2:28.44 (1:20.59)
        3:00.35 (31.91)   3:40.01 (1:11.57)
        4:09.88 (29.87)        DQ (1:06.88)
 
                     Combined Team Scores - Through Event 39                      
 
  1. Pointe-Claire Swim Club         901.5   2. Club Aquatique Montréal           545
  3. Island Swimming Club              499   4. Hyack Swim Club                 469.5
  5. Etobicoke Swimming              437.5   6. Oakville Aquatic Club             415
  7. Markham Aquatic Club            386.5   8. North York Aquatic Club           320
  9. Neptune Natation                282.5  10. Toronto Swim Club                 256
 11. Cote Saint-Luc Aquatics         186.5  12. Nepean Kanata Barracudas          186
 13. Chatham Y Pool Sharks             159  14. Unattached-Niagara                140
 14. Windsor Aquatic Club              140  16. C A  St-Eustache                  130
 17. Barrie Trojan Swim Club         123.5  18. Sudbury Laurentian Swim Club      123
 19. Halifax Trojan Aquatic Club       119  20. Uvic-Pacific Coast Swimming       117
 21. Region Of Waterloo Swim Club       95  22. Beast                              94
 23. St. John's Legends                 85  24. Club Warriors                      83
 25. Milton Marlin Swim Team            82  25. Mississauga Swimming               82
 27. Kenora Swimming Sharks             80  28. Club de Natation Samak             75
 29. Les Dauphins de Rimouski           72  29. Guelph Marlin Aq Club              72
 31. Greater Ottawa Kingfish S C        68  32. Richmond Hill Aquatic Club         67
 33. Whitby Dolphins Swim Club          66  34. Vancouver Pacific Swim Club        60
 35. Cobra Swim Club                    59  36. Elite                              55
 37. Club de Natation Région de Qué     51  38. Cambridge Aquajets                 47
 38. Sarnia Rapids                      47  40. Hippocampe de St-Hubert            44
 40. Thunder Bay Thunderbolts           44  42. Uxbridge Swim Club               42.5
 43. Académie de Natation de Montré     42  44. Ajax Aquatic Club                  40
 45. Newmarket Stingrays                38  45. Cadac                              38
 47. Belleville Youth Swim Team         35  48. Club Natation Mustang Boucherv     34
 49. London Aquatic Club                33  50. Rouge et Or-Université Laval       32
 51. Sault Surge Aquatic Team           27  52. Fredericton Aquanaut Swim Team     26
 52. Windsor Essex Swim Team            26  54. Mallards Swim Team                 25
 55. Golden Horseshoe Aquatic Club      23  56. Club de Natation Mégophias         21
 57. Club de Natation St-Hyacinthe      19  58. Club Aquatique les Marlins de      18
 58. Burlington Aquatic Devilrays       18  58. Blenheim Blast Swim Team           18
 61. Wilmot Aquatic Aces                17  62. Ernestown Barracuda Swim Club      16
 62. Swimming Federation of Latvia      16  64. Natation Gatineau                  15
 65. Granite Gators Swim Team            9  65. Équipe de Natation de Cowansvi      9
 65. Swim Apex Aquatic Club              9  68. Roc Swimming                        8
 68. É N  St Lambert                     8  70. Perth Stingrays Aquatic Club        7
 71. Mount Pearl Marlins                 6  71. Groupe Aquatique Mille-Îles-No      6
 73. Lakeshore Swim Club                 5  73. Lmrl Rivière-du-Loup                5
 73. Muskoka Aquatic Club                5  76. Ramac Aquatic Club                  4
 77. Charlottetown Bluephins             3  77. Halton Hills Blue Fins              3
 77. Club de Natation Les Requins d      3