Etobicoke Swim Club                           20/04/2017 - 11:07 AM
2017 Canadian Eastern Swimming Championships - 20/04/2017 to 23/04/2
 
 Event 6  Men 14-16 200 LC Meter Breaststroke
==================================================================
    Name            Age Team                 Seed    Prelims              
==================================================================
                      === Preliminaries ===                       
 
  1 Young, Brodie    16 HYACK             2:23.80    2:24.35     q  
               1:09.54    2:24.35 (1:14.81)
  2 Huang, Owen      16 MAC               2:22.79    2:24.41     q  
               1:08.46    2:24.41 (1:15.95)
  3 Mastromatteo, G  15 KSS               2:21.09    2:25.78     q  
               1:10.30    2:25.78 (1:15.48)
  4 Hunger, Maximil  16 PCSC              2:27.45    2:26.04     q  
               1:10.89    2:26.04 (1:15.15)
  5 Côté-Forest, Is  15 CNQ               2:23.49    2:26.23     q  
               1:11.31    2:26.23 (1:14.92)
  6 Hussey, Patrick  16 PCSC              2:23.55    2:28.19     q  
               1:11.08    2:28.19 (1:17.11)
  7 Konzelmann, Ben  16 NEW               2:35.78    2:28.27     q  
               1:09.90    2:28.27 (1:18.37)
  8 Nyhof, Barstow   16 COBRA             2:34.10    2:30.28     q  
               1:13.46    2:30.28 (1:16.82)
 -----------------------------------------------------------------
  9 Whitby, Manning  16 TSC               2:32.17    2:30.43     q  
               1:12.76    2:30.43 (1:17.67)
 10 Savelyev, Pavel  16 ESWIM             2:34.65    2:31.27     q  
               1:13.11    2:31.27 (1:18.16)
 11 Gagne, Collyn    16 OAK               2:27.55    2:31.32     q  
               1:13.55    2:31.32 (1:17.77)
 12 Bulban, Nichola  16 RHAC              2:26.12    2:31.50     q  
               1:13.03    2:31.50 (1:18.47)
 13 Boily, Nicolas   16 CNQ               2:31.22    2:31.95     q  
               1:14.73    2:31.95 (1:17.22)
 14 Hickey, David    16 LAC               2:33.65    2:32.33     q  
               1:15.82    2:32.33 (1:16.51)
 15 Milanovich, Ale  15 ESWIM             2:30.00    2:32.42     q  
               1:11.76    2:32.42 (1:20.66)
 15 Ing, Ryan        16 APEX              2:31.85    2:32.42     q  
               1:12.55    2:32.42 (1:19.87)
 -----------------------------------------------------------------
 17 Durocher, Ellio  15 BLUE              2:31.79    2:32.43        
               1:13.28    2:32.43 (1:19.15)
 18 Teasdale, Camer  16 MS                2:31.79    2:33.03        
               1:14.51    2:33.03 (1:18.52)
 -----------------------------------------------------------------
 19 McRae, Robert    16 PCSC              2:29.83    2:33.30        
               1:11.97    2:33.30 (1:21.33)
 20 Groeneveld, Nic  16 WTSC              2:37.29    2:34.22        
               1:12.49    2:34.22 (1:21.73)
 21 Wheatcroft, Tho  15 TSC               2:35.81    2:34.52        
               1:14.36    2:34.52 (1:20.16)
 22 Lau, Alvin       15 MST~              2:37.06    2:34.86        
               1:13.17    2:34.86 (1:21.69)
 23 Hart, Rowan      15 BTSC              2:27.70    2:34.97        
               1:14.23    2:34.97 (1:20.74)
 24 Luo, Gabriel     16 NYAC              2:36.85    2:35.53        
               1:14.98    2:35.53 (1:20.55)
 25 Chua, Zachary    16 RHAC              2:36.18    2:35.94        
               1:13.14    2:35.94 (1:22.80)
 26 Raymond, Christ  15 CNSH              2:40.62    2:36.41        
               1:14.70    2:36.41 (1:21.71)
 27 Burton, Russell  14 GMAC              2:37.36    2:36.52        
               1:16.13    2:36.52 (1:20.39)
 28 Kelly, Max       15 SJL               2:36.83    2:37.03        
               1:15.73    2:37.03 (1:21.30)
 29 Lapointe, Théo   15 NN                2:36.63    2:37.10        
               1:15.59    2:37.10 (1:21.51)
 30 Fitzpatrick, Tr  14 COBRA             2:41.12    2:37.96        
               1:15.73    2:37.96 (1:22.23)
 31 Pedneault, Joel  16 RL                2:36.63    2:38.26        
               1:16.40    2:38.26 (1:21.86)
 32 Shiers-Redhead,  16 BYST              2:35.72    2:38.34        
               1:13.33    2:38.34 (1:25.01)
 33 Malouin, Samuel  14 NN                2:39.04    2:38.73        
               1:17.17    2:38.73 (1:21.56)
 34 Louis-Seize, Sa  15 ELITE             2:36.28    2:39.14        
               1:13.52    2:39.14 (1:25.62)
 35 Earley, Daniel   16 PICK              2:36.32    2:39.18        
               1:15.43    2:39.18 (1:23.75)
 36 Bédard, Alexand  14 CNQ               2:38.09    2:39.32        
               1:16.83    2:39.32 (1:22.49)
 37 Jong, Ethan      14 MAC               2:33.90    2:39.68        
               1:14.73    2:39.68 (1:24.95)
 38 Stan, Luca       16 CASE              2:37.73    2:39.78        
               1:15.39    2:39.78 (1:24.39)
 39 Corish, Evan     14 SDSC              2:45.57    2:40.25        
               1:18.59    2:40.25 (1:21.66)
 39 Perreault, Anth  15 SAMAK             2:40.19    2:40.25        
               1:17.70    2:40.25 (1:22.55)
 41 Zhang, Anthony   16 MST~              2:35.77    2:40.34        
               1:15.57    2:40.34 (1:24.77)
 42 Tucker, Declan   15 OTTSC             2:36.92    2:40.83        
               1:19.04    2:40.83 (1:21.79)
 43 Walker, Aidan    15 MAC               2:40.40    2:41.15        
               1:16.62    2:41.15 (1:24.53)
 44 Omielan, Eric    14 PCSC              2:42.20    2:41.35        
               1:17.29    2:41.35 (1:24.06)
 45 Lavoie-Rancourt  15 CNQ               2:38.32    2:41.74        
               1:16.29    2:41.74 (1:25.45)
 46 Roy, Tyler       14 PCSC              2:42.79    2:42.03        
               1:17.06    2:42.03 (1:24.97)
 47 Cruz, Oscar      14 CSLA              2:41.56    2:42.18        
               1:16.63    2:42.18 (1:25.55)
 48 Park, Kevin      14 CREST             2:39.67    2:42.66        
 49 Rapp, Jacob      14 WSSC              2:43.83    2:43.05        
               1:17.49    2:43.05 (1:25.56)
 50 Pike, Jonathan   14 NYAC              2:41.50    2:43.69        
               1:18.36    2:43.69 (1:25.33)
 51 Chiang, Leo      15 MAC               2:39.86    2:43.75        
               1:17.86    2:43.75 (1:25.89)
 52 Kus, Patrick     15 ESWIM             2:40.03    2:44.15        
               1:17.92    2:44.15 (1:26.23)
 53 Milne, Colton    14 NKB               2:41.43    2:45.31        
 54 Qu, Jun Lin      14 MAC               2:40.81    2:45.67        
               1:19.22    2:45.67 (1:26.45)
 55 Baronow, Andrei  14 RHAC              2:45.68    2:48.39        
 56 Coady, Aaron     14 MPM               2:45.44    2:54.06        
               1:23.40    2:54.06 (1:30.66)
 -- Machell, Nicola  16 DUCKS             2:33.17         DQ        
 -- Poulos, George   14 ESWIM             2:38.98         DQ        
 -- Barrett, Willia  16 GMAC              2:32.72         DQ        
 -- Tian, Todd       16 MAC               2:32.66         DQ        
 -- Plourde, Matis   16 HIPPO             2:33.57         DQ        
 
 Event 6  Men 17 & Over 200 LC Meter Breaststroke
==================================================================
    Name            Age Team                 Seed    Prelims              
==================================================================
  1 Isings, Connor   18 PCSC              2:18.95    2:19.75     q  
               1:07.04    2:19.75 (1:12.71)
  2 Land, Jeremy     18 PCSC              2:23.44    2:21.27     q  
               1:07.89    2:21.27 (1:13.38)
  3 Newell, Sean     19 NYAC              2:29.69    2:23.90     q  
               1:09.18    2:23.90 (1:14.72)
  4 Lychy, Thomas    18 NYAC              2:23.45    2:24.87     q  
               1:08.63    2:24.87 (1:16.24)
  5 Aylward, Graeme  17 MMST              2:24.97    2:25.85     q  
               1:10.02    2:25.85 (1:15.83)
  6 Lashley, Tariq   18 ESWIM             2:23.42    2:25.88     q  
               1:11.03    2:25.88 (1:14.85)
  7 Chuang, Elbert   18 RHAC              2:26.12    2:26.23     q  
               1:10.49    2:26.23 (1:15.74)
  8 Chabi, Anis      18 CAMO              2:29.88    2:27.65     q  
               1:11.47    2:27.65 (1:16.18)
 -----------------------------------------------------------------
  9 Ji, Eric         17 MAC               2:26.98    2:27.69     q  
               1:10.94    2:27.69 (1:16.75)
 10 Haasler, Adrian  18 OAK               2:26.43    2:28.55     q  
               1:11.92    2:28.55 (1:16.63)
 11 David, Félix     17 CAMO              2:30.30    2:28.77     q  
               1:12.40    2:28.77 (1:16.37)
 12 Pelletier, Eric  17 PCSC              2:26.63    2:28.79     q  
               1:11.47    2:28.79 (1:17.32)
 13 Kay, Philip      18 NYAC              2:20.96    2:28.89     q  
               1:12.36    2:28.89 (1:16.53)
 14 Ionescoux-Tremb  17 HIPPO             2:28.49    2:29.17     q  
               1:12.32    2:29.17 (1:16.85)
 15 Coffin, Charles  18 PCSC              2:29.75    2:29.25     q  
               1:12.53    2:29.25 (1:16.72)
 16 Bertrand, Kevin  18 PCSC              2:26.80    2:29.31     q  
               1:11.57    2:29.31 (1:17.74)
 -----------------------------------------------------------------
 17 Konrad, Dawson   18 GMAC              2:25.97    2:30.53        
               1:14.45    2:30.53 (1:16.08)
 18 Hao, Max         18 VAC               2:31.83    2:30.70        
               1:11.48    2:30.70 (1:19.22)
 -----------------------------------------------------------------
 19 Hussain, Syed A  17 COBRA             2:29.56    2:31.48        
               1:11.87    2:31.48 (1:19.61)
 20 Zhang, Osborn    18 MSSAC             2:26.84    2:32.03        
               1:12.33    2:32.03 (1:19.70)
 21 Martin, Carl     20 CNSH              2:32.75    2:32.17        
               1:12.94    2:32.17 (1:19.23)
 22 Kirouac, Simon   17 CAMO              2:31.77    2:33.07        
               1:14.53    2:33.07 (1:18.54)
 23 Jensen, Ryan     17 GMAC              2:32.65    2:33.09        
               1:13.89    2:33.09 (1:19.20)
 24 Agouès-Richard,  18 CASE              2:33.20    2:33.76        
               1:12.25    2:33.76 (1:21.51)
 25 Isaac, Jacob     18 WAAC              2:31.15    2:33.90        
               1:11.78    2:33.90 (1:22.12)
 26 Périard, Nicola  17 MUST              2:33.41    2:34.08        
               1:13.90    2:34.08 (1:20.18)
 27 Lu, James        17 NKB               2:32.08    2:34.28        
               1:13.57    2:34.28 (1:20.71)
 28 Ren, Richard     17 RHAC              2:30.51    2:34.96        
               1:14.63    2:34.96 (1:20.33)
 29 Hughes, Max      19 TSC               2:33.15    2:35.22        
               1:13.70    2:35.22 (1:21.52)
 30 Chambers, Ian    17 MSSAC             2:30.12    2:35.36        
               1:13.81    2:35.36 (1:21.55)
 31 Rogozynski, Noa  17 COBRA             2:32.84    2:35.51        
               1:13.63    2:35.51 (1:21.88)
 32 Shortt, Gordon   17 NHAC              2:30.79    2:35.97        
               1:14.52    2:35.97 (1:21.45)
 33 Rabbitskin, Gab  28 MEGO              2:30.49    2:37.01        
               1:14.50    2:37.01 (1:22.51)